לפני שמתחילים תהליך של גישור גירושין ישנם כמה צעדים מקדימים שיש לעשות. כל מי שמעוניין בהצלחת התהליך ינהג בחוכמה אם הוא יבצע כמה הכנות לפני שהוא קופץ ראש אל ההליך הזה. כדי שנוכל ליהנות מכל היתרונות של התהליך, כדי לבוא אליו מוכנים ומצוידים בכלים שלהם נזדקק במהלכו.

ללמוד ולדעת

זה נכון לגבי כל צעד בחיינו: ידע הוא כוח. לפני שאתם נכנסים אל העולם של גישור גירושין, לימדו עליו. זוהי למעשה אחת ממטרות הבלוג הזה: לתת למי שמעוניין בכך מעט ידע ורקע על הנושאים ותתי הנושאים שקשורים לענייני גישור בכלל ובפרט לגבי גישור גירושין. חשוב לדעת איך זה עובד, מה זה כולל ואיך בדיוק ניגשים לעניין. חשוב מכל לדעת מהם הגבולות והמגבלות של תהליך גישור.

מלבד האינטרנט, כדאי לנסות להתייעץ עם אנשים שעברו תהליך של גישור גירושין וללמוד מהם על התחום מתוך הניסיון האישי שלהם. כדאי גם, אם ניתן, לקבוע פגישה עם מגשר שיוכל להסביר לכם בצורה אישית על התהליך.

לבחור נכון

אם אתם מתגרשים, אולי זה כי לא בחרתם את בן הזוג הנכון ואלי כי עשיתם כמה בחירות לא נכונות במהלך החיים המשותפים. כך או כך, כשאתם צריכים לבחור מגשר, זכרו שהבחירה שלו משפיעה על ההליך כולו. גם כאן כדאי להתייעץ עם מי שכבר עבר תהליך של גישור גירושין והוא יוכל להמליץ לכם על מגשר טוב או לתת לכם כמה עצות כיצד ניתן לבחור מגשר מתאים עבורכם. גם כאן אנסה, בעתיד, לתת כמה עצות שיסייעו לכם בבחירת מגשר טוב ומתאים.

תהליך הבחירה של המגשר הוא למעשה שלב ראשון בתהליך של גישור גירושין. כבר כאן על שני הצדדים להגיע להסכמה. אין ספק שמדובר באתגר אבל נדמה לי שאם בני הזוג כבר החליטו לבחור בשיטת הגישור הרי שהם גם יצליחו לבחור ביחד מגשר שיתאים לשני הצדדים. אולי זה כלל אצבע טוב: אם אתם לא מצליחים להחליט על מגשר ביחד אז כנראה שכל התהליך הזה של גישור גירושין לא באמת מתאים לכם.

לחשוב ולהחליט

כאשר אתם לומדים את היסודות של הגישור, שומעים ממכרים ובמעלי ניסיון על מה כולל ומה ניתן לעשות בחנו את עצמכם: האם אתם באמת מעוניינים לעבור את התהליך? האם אתם מצוידים בכלים שבלעדיהם אי אפשר לבצע גישור גירושין יעיל ומוצלח? הזמן שבו אתם מתכוננים אל תהליך הגישור הוא הזמן שבו אתם גם מכינים את עצמכם. זהו הזמן לקבל החלטות: לקבל על עצמכם להקשיב לצד השני, להיות מוכנים לפשרות שאולי תצטרכו לקבל אבל גם לנסח עבורכם, עבור הצד השני ועבור המגשר את העמדה שלכם. הגדירו לעצמכם מהם הדברים שחבים לכם: האם ישנם נשאים שבה אינכם יכולים להתפשר? האם העמדה שלכם היא רגשית או הגיונית? מהם הדברים שמפריעים לכם באמת?

גישור גירושין דורש מכל אחד מהצדדים עבודת הכנה. חלק ממנה היא עבודה טכנית פשוטה שנוגעת לכל בחירה של בעל מקצוע או קניית מוצר. חלקים אחרים ממנה ייחודיים להליכי גישור ודורשים מהצדדים עבודה עצמית, מחשבה והכנה מנטאלית אל תהליך הגישור.

דילוג לתוכן